Çelik Konstrüksiyon Fiyatları

Çelik Bina Güçlendirme

Binanızın sağlamlığından şüphe mi ediyorsunuz? Daha güçlü, sağlam ve güvenilir bir bina mı istiyorsunuz? Sizlere sunduğumuz çelik bina güçlendirme ile hayalinizdeki korunaklı ve güvenilir binaya ekonomik fiyatlarla ulaşabilirsiniz.

Çelik Bina Güçlendirme İşlemi

Binalar zaman içerisinde zayıflamakta ve korunaksız hale gelmektedir. Özellikle tarihi denilebilecek kadar eski binalar deprem, afet ve hava şartlarına karşı tehlikeli bir hal alabilmektedir. Bu tehlikeli ve korunaksız durumun giderilmesi ve binaların tekrar güvenli bir hale gelmesi için çelik binaların güçlendirilmesi işlemi gerçekleştirilmektedir. Bu işlem özellikle önemli ve eski binalarda gerçekleştirilen, son derecede etkili ve pratik bir güçlendirme işlemidir.

Çelik Bina Güçlendirmenin Kullanıldığı Alanlar

Bu çelik bina güçlendirme işleminin kullanıldığı alanları şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Tarihi binalar
  • Eski konut, iş yeri ve depolar
  • Korunaksız ve tehlikeli betonarme yapıların kullanıldığı yapılar

Neden Çelik Konstrüksiyonla Güçlendirme Yapılmalı?

Ülkemiz deprem kuşağında yer aldığından binaların sağlam ve güvenli olması çok önemlidir. Geçmişte yaşadığımız can ve mal kayıplarına baktığımızda bunda en büyük etmenin ucuz malzemeyle inşa edilen sağlam olmayan yapıların sebep olduğunu görürüz. Bu nedenle binaların depreme hazır ve daha sağlam bir yapıda olması çok önemlidir. Bunu sağlamak için de çelikle güçlendirmeyle binalar daha sağlam ve güvenli hale getirilmelidir.

Özellikle ülkemizdeki tarihi güzellikleri ve kültürel eserleri göz önüne aldığımızda güçlendirme işlemi bu yapıların gelecek nesillere taşınması bakımından çok büyük önem taşımaktadır.

Yapının Güçlendirmeye İhtiyaç Duyduğu Nasıl Anlaşılır?

Bir yapının güçlendirmeye ihtiyaç duyup duymadığı bazen dışarıdan görüldüğü zaman belli olmaktadır. Ancak çelik bina güçlendirme işlemi dışarıdan bakıldığında yıkık, eski ya da kötü görünmeyen binalar için de gerekli olabilir. Eğer binanızın sağlamlığından şüpheleniyorsanız bina güçlendirme firmamız ile görüşebilirsiniz. Binanızın depreme olan dayanıklılığı ve yapı parçalarının zayıflayıp zayıflamadığı konusunda detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Çelikle Bina Güçlendirme Ne Kadar Sürer?

Genel kanının aksine güçlendirme işlemleri çok uzun zaman almamaktadır. Firmamız bina güçlendirme işlemi için ihtiyaç duyduğunuz taşıyıcı elemanlara sarılan çelik ve destekleyici yapıları en kısa sürede binanıza uyacak şekilde temin etmektedir. Daha sonra binanızın güçlendirilmesi işlemi süratle tamamlanmaktadır. Elbette, binanın hangi alan ya da alanlarının güçlendirileceğine ve hangi tekniklerin kullanılacağına göre süre değişim göstereceğinden net bilgiyi bize ulaşarak alabilirsiniz.

Sıkça Sorulan Sorular

Daha güvenilir bir alan yaratmanızı sağlayan çelik bina güçlendirme işlemimizin sabit bir maliyeti yoktur. İyileştirilmesi ve onarılması gereken alana, kullanılacak malzemeye göre değişim gösteren fiyatlarla sizlere sunulmaktadır. Sizlere sunduğumuz kaliteli ve 1. sınıf malzeme ile çelik bina güçlendirme işlemini gerçekleştiriyoruz. Böylelikle binanızın hem ekonomik fiyatlarla güçlendirilmesini sağlıyor hem de göz boyamayan, gerçekten korunaklı ve güvenli alanlar yaratılmasını sağlayan alanları sizlere sunuyoruz. Fiyatlarımız hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak ve hizmetimizle ilgili aklınıza takılan soruları sormak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.