Gemi Sanayi İmalat - Gemi Sanayi İmalat | Saral Çelik Yapı ve Konstrüksiyon

Gemi Sanayi İmalat (Gemi Çelikleri)

Gemilerin imalatı sırasında ihtiyaç duyduğunuz gemi çelikleri üretimini birinci kalite malzemelerle, tecrübeli ekip arkadaşlarımızın emeği ve son teknoloji makinelerimizin mükemmel işçiliği ile sizlere sunuyoruz.

Gemide Çelik Kullanımı

Gemilerin imalatı sırasında ahşap, çelik gibi pek çok farklı materyal kullanılmaktadır. Geminin iskeletinin oluşturulması ve gemide bulunan ince levhaların birleştirilmesiyle elde edilen kabuk sisteminde çelik kullanılmaktadır. Gemide kullanılan band, saç ve levhalar standartlaştırılmıştır.

Gemi Çeliklerinin Üretimi

Genel olarak gemi iç imalatında yapılan çelikler belirlenen standartlara uygun olmalıdır. Örneğin bu çeliklerin yüksek çekme dayanımlı ve normal çekme dayanımlı olması gerekir. Yine gemi imalatında kullanılan çelikler ostenitik paslanmaz çelik, manganlı, nikelli, az alaşımlı çelik gibi pek çok gruba ayrılmaktadır.

Gemi imalatında karşımıza en çok çıkan konulardan birisi de geminin imalatı sırasında paslanmaz çelik kullanılmasıdır. Paslanmaz çelik kullanımı özellikle LPG, kimyasal tanker ve LNG gemilerinde, bazı gıda ve ham madde taşıyan gemilerde kaçınılmaz olarak kullanılmaktadır.

Kaliteli ve Güvenilir Ferforje İmalatı

Sizlere ürünlerimizi imal ederken kaliteli ve güvenilir bir hizmet sunuyoruz. Hayalinizdeki estetik ve pratik kullanıma sahip olan ferforjelerin tasarımı ve üretimi aşamalarında dikkatli ve özenli bir şekilde hareket ediyoruz. Böylelikle sizlere kusursuz ve tam olarak istediğimiz gibi olan ferforjeleri ulaştırıyoruz.

1. Sınıf Gemi Çeliği İmalatı Yapıyoruz.

Gemi imalatında kullanılan çeliğin kaliteli, 1. sınıf ve dayanıklı olması geminin güvenli bir şekilde yol alabilmesi bakımından çok önemlidir. İnsan sağlığını ve yaşamını ticari kaygılarının önüne koyan firmamız sizlere hizmet verirken asla kaliteden taviz vermemektedir.

Kaliteli, 1. sınıf ve dayanıklı gemi çelikleri kullanıyoruz. Böylelikle gemilerinizin sorunsuz bir şekilde inşa edilmesine yardımcı oluyoruz. Standartlara uygun bir şekilde ürettiğimiz materyaller kaliteden ve dayanıklılıktan taviz vermeyen bir hizmete ulaşmanızı sağlıyoruz.

Gemi İmalatında Kullanılan Materyaller

Genel olarak gemi imalatında keresteler, yardımcı malzemeler, madenler (çelik ve dökme demir gibi) ve suni malzemeler kullanılmaktadır. Gemi imalatında kullanılan en önemli malzeme şüphesiz çeliktir.

Peki, gemide neden çelik kullanılmaktadır? Gemide çelik kullanımının pek çok nedeni vardır. Bu nedenleri şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Geminin inşa edilmesi sırasında gemi çelikleri kullanılması geminin sağlam ve korunaklı olmasını sağlar.
 • Geminin sorunsuz bir şekilde deniz ve okyanuslarda hareket edebilmesini ve gerek mürettebatının gerek içerisinde taşınan ham madde, yük ya da eşyanın taşınmasını sağlar.
 • Zor hava koşullarına ve denizin çok hareketli olduğu zamanlarda geminin zarar görmemesinde büyük rol oynar.
 • Geminin daha sabit ve standart bir yapıda olmasını sağlar.
 • Çelik malzemeler üretildikten ve monte edildikten sonra beklenilmesi gerekmeyen malzemelerdir. Bu özelliği ile size zamandan tasarruf imkanı sunar.
 • Ferforje imalat ve montaj, genellikle dekoratif amaçlarla kullanılan bir sanat ve inşaat işlevidir. Ferforje, demir çubuklarının ısıtılarak bükülüp şekillendirilmesiyle oluşturulan bir sanat eseri veya yapı malzemesidir.

  Ferforje imalatı, farklı boyutlarda ve şekillerde demir çubukların kesilmesi, bükülmesi, kaynaklanması ve şekillendirilmesi işlemlerini içerir. Ferforje, özellikle kapılar, pencereler, merdiven korkulukları, bahçe mobilyaları, lambalar ve diğer dekoratif ürünler gibi birçok farklı alanda kullanılmaktadır.

  Ferforje montajı ise, ferforje imalatı yapılan ürünlerin yerleştirilmesi ve sabitlenmesini içeren bir süreçtir. Ferforje montajı genellikle inşaat sektöründe kullanılır ve dekoratif amaçlar için tasarlanmış olan ferforje ürünleri, evlerin, bahçelerin, otellerin, restoranların ve diğer ticari yapıların dekorasyonunda kullanılır.

 • Gemi Sanayi İmalat, gemi inşa sürecinde kullanılan malzemelerin üretimi, gemi parçalarının imalatı ve gemi yapımıyla ilgili faaliyetleri kapsayan bir endüstriyel alandır. Bu alanda faaliyet gösteren firmalar gemi yapımında kullanılan çeşitli malzemelerin üretimini gerçekleştirirler ve gemi inşaatında kullanılan parçaları imal ederler. Ayrıca bu firmalar, gemi inşaatı sürecinde danışmanlık hizmetleri de sunabilirler. Gemi Sanayi İmalat, gemi inşaatı ve denizcilik sektörü için önemli bir sektördür.

Sıkça Sorulan Sorular

Sizlere sunduğumuz gemi sanayi imalatı sırasında fiyatlarımızı olabildiğince bütçe dostu olarak belirlemeye özen gösteriyoruz. Bizimle hemen iletişime geçerek gemide kullanacağınız çelik yapılar hakkında bilgi verebilir ve size geminizin büyüklüğüne göre üretilecek çeliğin en-boy ölçüsü, çeliğin türü ve kullanılacak işçiliğe göre net fiyat vermemizi sağlayabilirsiniz. Ekonomik ve avantajlarıyla kaliteli, dayanıklı ve 1. sınıf gemi iç imalatında yapılan çelikler elde etme şansına sahip olabilirsiniz.