Çelik yapı çatı

Çelik Yapı Çatı

Çelik yapı çatı, garajlardan atölyelere, depolara, çelik yapılar için çelik yapı çatısı seçilmektedir. Sadece uygun fiyatlı ve dayanıklı olduğu ve neredeyse değiştirilmesi gerekmediği için değil, aynı zamanda çelik Yapı çatı, konforu artırmak için çeşitli işlevler ve koruma sağlar. Ancak çatı panellerinin çeşitli çelik türleri, konturları, şekilleri, kalınlıkları ve dekoratif yüzeyleri vardır. Bu nedenle tasarımcı, çevresel faktörlere göre uygun çatı çeşitlerini seçmelidir.

Çelik konstrüksiyon bir bina inşa etmeye hazırlanırken, uygun çatı tipini ve malzemesini göz önünde bulundurduğunuzdan ve seçtiğinizden emin olun. Çatı tipi doğruysa, malzeme uygunsa ve montaj doğruysa, çelik yapı çatısı 50 yıl veya daha fazla dayanabilir.

Çelik yapı çatıların sızdırma olasılığı daha mı düşük?

Çelik Yapı bir çatının birçok avantajı arasında: Asfalt kiremit çatı için 15 ila 25 yıllık ömrün aksine, yaşam beklentisi 50 ila 75 yıl veya daha fazladır. Yüzey ısıyı yansıtarak sıcak iklimlerde soğutma maliyetlerini düşürür. Doğru takıldığında zonaya göre sızıntıya karşı daha az hassastırlar.

Çelik yapı bir çatıya yıldırım düştüğünde ne olur?

Çelik bir çatıdaki malzemeler, özellikle çelik iletken olsa da Çelik Yapı Derneği’ne göre yıldırım çarpmalarını çekmezler. Aslında, bir binaya yıldırım çarptığında metal bir çatı aslında bir avantaj olabilir.

Çelik yapı Çatı Kaplamanın Avantajları?

Çelik çatılar çok dayanıklıdır Hasar görmeden 140 mil hıza kadar rüzgarlara dayanabilirler. Bazı metal çatı türleri de darbe hasarına dayanabilir. Metal çatılar uzun ömürlüdür Kısmen dayanıklılıklarından dolayı metal çatılar 40 ila 70 yıl arasında sürebilir.

Çelik yapı çatılar soluyor mu?

Çelik yapı bir çatı satın alıyorsanız veya halihazırda sahipseniz, kendinize şunu soruyor olabilirsiniz: Çelik çatım solacak mı? Cevap Evet Boyalı çelik çatılarda solma, atmosferdeki ve belirli ortamlardaki su, kirlilik ve kimyasallar gibi maddelerin boyanın pigmenti ile reaksiyona girmesiyle oluşur.

Yerel iklim koşullarını karşılayın

Doğru çelik yapı çatı sistemini seçmek ve kurmak çok önemlidir. Örneğin yağmurlu ve karlı bölgelerde çatıda kar yoğun olacak bu da çelik çatı tasarımının uygun olmamasına ve çökmesine neden olabilir; kıyı bölgelerindeki çelik çatılar, rüzgara dayanıklılık ve daha iyi korozyon konularını dikkate almalıdır; sıcak havaların olduğu bölgelerde çelik çatılar, ısı yalıtımı ve yansıtıcı yüzeyler barındıran çatı panelleri ile tasarlanmalıdır.

Uygun eğim

Bölgede sık sık yağmur yağıyorsa ve kar varsa, tasarım eğimi uygun şekilde daha büyük olmalıdır. Ayrıca, kuruluma dikkat etmeliyiz. Örneğin çelik çatı eğimi yüksek olarak döşenirse panelin boyu yetersiz kalacaktır; çelik çatının montajı az ise panelin boyu çok uzun olacaktır. Ayrıca eğimi yüksek bir çelik yapı çatı, işçilik maliyetlerini artıracağından inşaat işçilerinin daha yavaş ve dikkatli hareket etmesi gerekir, bu da düşük eğimli bir çelik çatıya göre montajı daha fazla zaman alacaktır.

Sadece fiyatı düşünemezsin

Genellikle, çelik çatı ve çelik yapı binalarını kurmak için profesyonel bir inşaat ekibinin kurulumunu ve nakliyesini gerektiren birçok bileşen vardır. Bu nedenle sadece çelik çatı sisteminin maliyeti değil, projenin toplam maliyetinin belirlenmesi gerekmektedir. Aynı zamanda, daha düşük fiyatlar, daha ince çelik, daha düşük korozyon direnci, daha kötü finisaj ve hizmet ömrünün de önemli ölçüde azalacağı anlamına gelebilir.

Profesyonel bir kurulum ekibi seçin

Çatı panellerinin farklı malzemeleri nedeniyle, kurulum yöntemleri farklı olacaktır ve inşaat personelinin farklı deneyim seviyeleri olabilir. Deneyimli tesisatçılar çelik çatı sisteminin kurulumunu daha hızlı ve daha iyi tamamlayabilirler. Deneyimsiz inşaat personeli tarafından monte edilirse, inşaat ilerlemesi yavaş olacak ve çelik yapının kısa ve hızlı inşaat süresinin avantajları yansıtılmayacaktır. Montajcı profesyonel değilse, yeniden işlemenin işçilik maliyetlerini artırmasına neden olacak, çelik bileşenlerin yanlış boyutlarına yol açacak ve yeniden işleme, malzeme maliyetini artıracak ölçüm hataları meydana gelecektir.

Çevresel Etki

Çeliğin çatı malzemesi, eğimi, tipi, konturu, şekli, kalınlığı ve dekoratif yüzeyi yerel çevresel faktörlere göre seçilmelidir. Örneğin, çok yağmur ve yüksek sıcaklık var, çatının eğimi çok küçük olamaz ve çok kalın yalıtım malzemeleri kullanmak gerekli değildir. Ülkemin kuzeyinde az yağmur ve kar var ve sıcaklık düşük. Çatı eğiminin çok büyük olması gerekmez, ancak ısı koruması dikkate alınmalıdır. Kıyı bölgelerindeki çatılar. Rüzgara dayanıklılık ve daha iyi korozyon direnci konusunu dikkate almalıdır. Sıcak alanlarda çelik çatılar, ısı yalıtımı ve yansıtıcı yüzeyler barındıran çatı panelleri ile tasarlanmalıdır.

Çelik Yapı Çatısının Maliyet Sorunları

Farklı yapıların çatılarının karmaşıklığı farklıdır ve fiyat dikkate alınamaz. Düşük birim fiyatı, daha ince çelik, zayıf korozyon direnci ve zayıf bir yüzey anlamına gelir. Daha sonra bakım maliyeti artacak ve hizmet ömrü büyük ölçüde azalacaktır. Ayrıca, birçok çelik yapı bileşeni vardır ve kurulum karmaşıktır. Kurulumu için profesyonel inşaat personeli gerektirir. Aksi takdirde, gereksiz yeniden işleme, yanlış ölçüm veya kuruluma neden olarak yeniden işlenmiş malzeme maliyetlerinin ve işçilik maliyetlerinin artmasına neden olur. Sadece inşaat süresi ertelenmeyecek, aynı zamanda toplam maliyeti de artıracaktır.

Ayrıca çatı panelinin malzemesi de farklıdır; kurulum yöntemi farklı olacaktır. Deneyimli montajcılar, çelik çatının kurulumunu daha hızlı tamamlamak için derhal etkili bir kurulum planı verecektir. Ayrıca projenin zamanında tamam

Çelik Yapı

Çelik Yapı Çatı