Çelik Yapı Paketleme ve Taşıma

Çelik yapı projeleri ister yurtiçi ister ihracat projesi olsun, çelik yapı paketleme ve nakliyesi son derece önemli bir prosedürlerdir. Çelik bileşenler tamamlandıktan sonra çizimler, ilgili standartlar ve müşteri gereksinimlerine göre test edilir. Uzun mesafeli nakliyeyi kolaylaştırmak ve yükleme ve boşaltma çelik yapı kurulum sahası ile daha iyi koordinasyonu sağlamak için muayeneden geçtikten sonra uygun paketleme önlemleri alınacaktır.

İhracat çelik yapı projeleri için gerekli yükleme konteynerlerinin sayısı ve boyutu önceden tahmin edilmeli ve rezerve edilmelidir. Çelik yapı projelerinin nispeten büyük ağırlığı ve hacmi nedeniyle, genellikle deniz yoluyla giderler. Nakliye programına yetişmek ve zamanında teslim etmek için nakliye komisyoncusu ile önceden bir yer ayırtmak ve yükleyicinin süresi içinde yüklemeyi tamamlamak gerekir. Çelik yapı inşası daha karmaşıktır. Büyük çelik bileşenlere ek olarak birçok kapı, pencere ve parça vardır. Ambalaj, nakliye sırasında hasar görmesini önlemek için güçlü olmalıdır. Ambalaj, nakliye ve kullanım için daha uygundur.

Çelik Yapı Paketleme ve Taşıma - çelik yapı paketleme | Saral Çelik Yapı ve Konstrüksiyon

Çelik Yapı Paketleme ve Nakliye

  1. Büyük çelik bileşenlerde, her parça doğru bir miktar sağlamak için numaralandırılmıştır. Büyük bileşenlerin kaplaması yüklemeden önce kuru olmalıdır ve ambalaj, bileşen kaplamasını hasardan korumalı ve bileşenlerin ve parçaların deforme olmamasını, hasar görmemesini veya kaybolmamasını sağlamalıdır. Yükleme sırası ve yükleme yöntemi de önemlidir. Yanlış yükleme, bireysel aksesuarların takılamamasına veya yüklemenin kompakt olmamasına yol açarak, taşıma sırasında aksesuarların sallanmasına ve ciddi yüzey çarpmalarına neden olur.
  2. Çelik yapı ürünlerindeki küçük parçaların ve aksesuarların (cıvatalar, pullar, bağlantı plakaları, bağlantı açıları vb.) kutulanması veya paketlenmesi gerekir. Kutunun dışındaki kutu numarası, bileşen adı, miktarı, ağırlığı ve diğer bilgileri not edin. Müşterilerin kontrol etmesi için paketleme listesi oluşturun.
  3. Kapı ve pencere gibi aksesuarların taşınmasında cam kırılgan olduğundan zarar görmemesi için ahşap kutularla korunmaları gerekir. Tahta kutunun çok büyük olması kolay değildir, bu nedenle forkliftlerin yüklenmesi ve boşaltılması için uygun olması gerekir. Kapı ve pencere anahtarları ve kilitleri montaj ve nakliye için uygun değilse, kolay doğrulama için ayrı ayrı paketlenmeleri ve bir listede listelenmeleri gerekir
  4. Çelik yapı üretimden hemen sonra kurulursa, küçük parçalar ve yedek parçalar doğrudan çelik yapının gerekli parçasına kutulamadan bağlanabilir. Yine de sıkıca bağlanmaları veya cıvatalarla sabitlenmesi gerekir, nakliye ve montajı etkilemeyecektir.
  5. Tüm aksesuarlar mümkün olduğunca işaretlenmeli ve ambalaj listesinde belirtilmelidir. Paket listesi önceden listelenilir ve eksik parçalardan kaynaklanan gereksiz sorunları önlemek için tek tek kontrol edilir.

Birçok çelik yapı bileşeni vardır ve uygun paketleme ve yükleme, boşaltma nakliyeyi kolaylaştırır ve nakliye alanından ve yükten tasarruf sağlar. Sevkiyat sırasında dikkatli inceleme ve doğrulama, yanlış teslimattan kaynaklanan gereksiz kayıpları azaltabilir.