Çelik yapı nedir

İşletmeler İçin Ön Üretimi Yapılmış Çelik Yapılar

Çelik yapıların iş için gücü, ticari pazar için birçok fayda sağlar. Önceden tasarlanmış çelik yapılar elementlere karşı mükemmel savunma sağlar.

Çelik Prefabrik Ticari Yapıların Gücü

Çelik çerçeveli bir yapı, geleneksel ahşap çerçeveli bir yapıdan daha güçlüdür. Kasırgalara, kuvvetli yağmur ve kar yağışına ve depremlere karşı daha fazla koruma sağlar.

Çelik elektriği ahşaptan daha iyi iletir. Sonuç olarak, uygun şekilde topraklanmış çelik çerçeveli ticari yapılar, akım çerçeveden zararsız bir şekilde zemine geçtiği için yıldırım hasarına karşı direnç gösterir. Ayrıca inorganik çelik, ahşap ürünler gibi termitleri, haşereleri ve küfü çekmez.

İşletmeler İçin Yangına Dayanıklı Çelik Yapılar

Yanmaz olduğundan, çelik yapı yangın hasarına karşı koruma sağlar. Aslında çelik çerçeveleme, bir bina da yangın çıkması olası olan üçüncü yerdir. Bu nedenle çelik yapılar, ahşap yapılar ile karşılaştırıldığında yangın olasılığını azaltır. Ayrıca binanın herhangi bir yerinde yangın çıkarsa, çelik yapılar ahşap yapılar gibi yangını beslemez.

Sonuç olarak ticari sınıf çelik konstrüksiyon yapılar indirimli sigorta oranlarından yararlanmaktadır.

Ticari Çelik Yapılar Güzelliğini ve Değerini Koruyor

Çelik, çürümeye diğer yapı malzemelerinden daha iyi direnir. Çelik yapılar ayrıca sıradan ahşap yapılara göre daha uzun süre dayanır ve daha yavaş yaşlanır. Ahşap, nem içeriğindeki değişikliklerle genişliği, derinliği ve uzunluğu boyunca her biri farklı oranlarda genişler ve daralır. Bu ahşabın bükülmesine, ayrılmasına ve süreç oluşturucuların sürünme dediği bir kaymaya neden olur. Sürekli hareket ile ahşap yapılar zamanla gevşer. Pencereler ve kapılar artık düzgün kapanmayabilir. Saçaklar ve üst kapı açıklıkları sarkarak binayı eski ve yorgun bir görünüm kazandırır. Tüm bunlar emlak uzmanlarının “itirazın engellenmesi” dediği şeyi ve dolayısıyla mülkün değerini önemli ölçüde etkiler.

Bununla birlikte, boyutsal kararlı bir çelik, kereste gibi nem değişiklikleri ile şekil değiştirmez. Çelik konstrüksiyon yapılar dümdüz yükselir ve her yıl böyle kalır. Buna ek olarak, ahşap yapılarda çerçeveleme konnektörleri olarak çivi tabancaları ve zımbalar kullanılmaktadır. Ticari çelik yapılar daha güvenli olan civata ve vidalara güvenir. Bu bağlantılar zamanla çiviler gibi çekilmeyecektir.

Ticari Çelik Yapıları Tutarlı Kalite Vaat Ediyor

Her ağaç türünün farklı özelliklere sahip olduğunu biliyor muydunuz? Bir tür içinde ki ağaç bile değişir. Konumuna, ağacın yaşına, büyümesi sırasındaki hava düzenine, toprak ve böcek değişkenliklerine, kereste içerisinde ki sürekli değişen nem içeriğine bağlı olarak kerestede ki mutlak özellikleri tanımlamak imkansızdır. Bu nedenle herhangi bir stres altında ki organik kerestenin nasıl davranacağını kimse tahmin edemez. Ahşap yapımı, en iyi ihtimalle belirli bir ahşap türünün ortalama performansına dayalı olarak kesin olarak bilinmeyen bir bilimdir. Bununla birlikte çelik tutarlı ve öngörülebilirdir. Saral çelik, çelik yapıları endüstri yönergelerine göre hassas bir şekilde imal etmektedir. Belirli bir ölçünün her bir parçası, belirli bir genişlikte ve bir sonraki bileşenden tam bir mesafede bilinen ağırlığı destekleyerek, aynı stil ve ölçüde ki diğer tüm parçalar gibi tam olarak çalışır.

Sonuç olarak çelik yapılar ticari yapınız için en büyük güveni sağlar.