çelik yapılar

Ön Üretimli Çelik Yapılar Neden Petrol ve Gaz Endüstrisi İçin İdealdir?

Petrol ve gaz endüstrisi için yeni bir çelik yapı mı arıyorsunuz? Petrol ve gaz yapılarının verimli, ekonomik, dayanıklı ve çevre dostu olması gerekir. Bu endüstrinin kriterlerini önceden tasarlanmış bir çelik yapı sisteminden daha iyi karşılayabilecek başka bir yapı malzemesi yoktur.  Çelik petrol ve çelik gaz binaları sağlamdır ve kolayca kurulabilir. Endüstrinin talep ettiği güç, güvenlik ve emniyet özelliklerini sağlayacaktır. Petrol ve gaz endüstrisinde çelik binalar kullanan endüstriler ve işletmeler, geleneksel ahşap yapılara ekonomik, sürdürülebilir ve daha güvenli bir alternatife sahip olacaklar. Çelik binalar geleceğin bina seçimidir ve hızla petrol, gaz proje yöneticilerinin önde gelen tercihi haline gelmiştir. Aşağıdaki makalede, çelik yapıların petrol ve gaz endüstrisinde popüler olmasının birkaç nedenini ele alacağız.

Ön üretimi yapılmış çelik binalar verimlidir

Enerji endüstrisi hızlı hareket eder, bu nedenle operasyonlarınızı mümkün olduğunca hızlı bir şekilde çalışır hale getirmek çok önemlidir. İnşaat sürecindeki herhangi bir gecikme maliyetli olabilir. Ön mühendisliği yapılmış çelik yapılar hızlı bir şekilde tasarlanır, fabrika ortamında verimli bir şekilde üretilir ve hızlı montaj için doğrudan şantiyeye gönderilir. Çelik ayrıca herhangi bir inşaat malzemesinin en yüksek mukavemet-ağırlık oranına sahiptir. Bu, çelik çerçeve kullandığınızda daha azıyla daha fazlasını yapabileceğiniz anlamına gelir. Daha az parça, daha hızlı inşaat anlamına gelir. Bu da yeni binanıza daha hızlı taşınıp para kazanmaya başlayabileceğiniz anlamına gelir.

Çelik yapılar, inşaat süresini ve genel maliyetleri azaltan hızlı ve kolay bir civata bağlantılı montaja sahiptir. Ortalama olarak, çelik yapılar inşaat süresinde %33 veya daha fazla tasarruf sağlar. Daha da iyisi, çelik yapıların montajı kolay olduğu için, birçok enerji şirketi yapıyı kendi ekiplerine diktirebilir. Ve başka hiçbir bina sistemi de çelik binaların esnekliğini sağlamaz. Çelik çerçeveleme, geleneksel inşaat yöntemlerinden daha uzağa yayılabilir, daha yükseğe ulaşabilir ve daha uzun süre uzayabilir. Çelik yapılarla, açıklıklı bir tasarımla 10′ ila 200′ veya daha fazla engelsiz alana minimum iç sütunlarla mümkün olan 480′ genişliğe sahip olabilirsiniz.

8 ‘ila 40’ yüksekliğe kolayca sahip olabilirsiniz ve özel işlerde de daha da büyük yüksekliklere sahip olabilirsiniz. Ve binanızın uzunluğunun pratikte sınırı yoktur. Aşırı iklimler, petrol ve gaz binaları için zorluklar ortaya çıkarabilir. Çelik yapılar rüzgar ,kar, tuzlu hava ve deprem gibi olumsuz hava koşulları için tüm yerel bina kodlarını karşılar veya aşar.  Ayrıca yangın, yıldırım, pas, küf ve termitlere karşı ek direnç sağlarlar.

Çelik binalar tamamen özelleştirilebilir ve uygun maliyetlidir

Önceden tasarlanmış çelik binalar da çok esnek ve çok yönlüdür. Herhangi bir çelik yapı, şirketinizin benzersiz ihtiyaçlarını karşılayacak şekilde tasarlanabilir. Çelik binaların destek kolonlarına veya taşıyıcı duvarlara ihtiyacı olmadığından, maksimum depolama ve kolay ekipman bakımı için açık alanlar tasarlayabilirsiniz. Petrol ve gaz çelik binalar da şirketinizle birlikte büyüyüp genişleyebilir veya gerektiğinde kolayca sökülüp yer değiştirebilir.

Çelik yapılar ayrıca daha uygun maliyetlidir ve geleneksel yapılara göre önemli ölçüde maliyet tasarrufu sağlar. Ön mühendisliği yapılmış çelik yapılar düşük bir başlangıç ​​yatırımına sahiptir ve ayrıca daha hızlı inşaata izin vererek inşaat maliyetleriniz daha düşüktür. Ayrıca paslanmazlar veya çürümezler ve termitlere karşı dirençlidirler, bu nedenle çok fazla rutin bakım veya pahalı onarım ve yenileme konusunda endişelenmenize gerek kalmaz.

Çelik binanızı Saral Çelik ile inşa edin

Saral Çelik önceden tasarlanmış çelik endüstrisindeki en deneyimli ekiplerden birine sahiptir. Yukarı akış, orta akış ve iletim şirketleri dahil olmak üzere petrol ve gaz endüstrisinin karşılaştığı benzersiz zorlukların üstesinden gelmeye hazırlar. Hizmet verdiğimiz en zorlu ve hızla gelişen pazarlardan biri olarak petrol ve gaz müşterileri, ekibimizin uzmanlığını benzersiz şekilde değerli buluyor. Saral Çelik petrol ve gaz sektöründe kullanılan en özel ekipman ve sistemlerin mühendisliğini ve yapımını denetleyebilir. Sunduğumuz kaliteli sonuçların, müşterilerimizin hem kısa vadede hem de gelecekte büyümesini sağladığı kanıtlanmıştır.

Çelik Yapı

Ön Üretimli Çelik Yapıların Petrol ve Gaz Endüstrisinde Kullanımı