Çelik Konstrüksiyon Depo

Çelik konstrüksiyon depo farklı genişlik ve yüksekliklerde, taleplere uygun olarak farklı biçimlerde üretilebilmektedir. Çelik konstrüksiyon depolar izolasyonlu ya da izolasyon olmadan gibi tercihe bağlı seçeneklerle de inşa edilmesi mümkündür. Çelik konstrüksiyon depolar gelişen taleplerle beraber günümüzde sıklıkla tercih edilmektedir. Ürünlerin, malzemelerin stoklanması ve depolanmasını güvenle yapabilmek çelik konstrüksiyon depo sayesinde mümkün olmaktadır. Modern çağın gerekliliklerine ayak uyduran tasarım ve projeleri ile çelik depolar aynı zamanda ekonomik bir çözüm olmalarıyla da tercih edilmektedir.

Çelik konstrüksiyon depo

Çelik Konstrüksiyon Depo Çeşitleri

Çelik konstrüksiyon depo farklı alanlara uygun olarak üretilebilecek farklı seçenekleri olan bir yapı türüdür. Kullanılacak amaca uygun olarak gerek kimyasal veya organik, gerekse iş makinesi ya da uçak gibi teknik malzemelerin muhafazası için ya da bu tip ürünlerin üretim alanını oluşturabilmek için çelik konstrüksiyon depo tercih edilir. Çelik deponun kullanım alanını çeşitlendirmek ya da depo içerisinde çalışma alanı gibi farklı alanlar yaratabilmek için çelik konstrüksiyon depo sistemleri ile asma ve ara katlar oluşturulabilir. Bu sistemle yalnızca özel çalışma alanları değil deponun içerisinde ofisler ya da fazladan depo alanları oluşturulabilir. Çelik konstrüksiyon depo için yapıda gerçekleştirilecek olan kaplama da deponun kullanım amacına, örneğin burada hangi ürünlerin muhafaza edileceğine yönelik olarak tasarlanır ve işleme alınır.

Depo alanının içerisinde ve çevresinde yapılacak olan araştırmalar ve keşifler ile uygun opsiyonlar seçilerek çelik konstrüksiyon depo kullanımından maksimum verim alınması sağlanır. Bu araştırma ve keşifler sonucunda gerekli izolasyon ve eğer gerekiyorsa yüksek güvenlik ve koruma işlemleri de gerçekleştirilerek tam konfor sağlanır. Çelik konstrüksiyon depolar ile çok amaçlı kullanım alanları yaratmak mümkündür. Çelik konstrüksiyon depolara fazladan ve farklı kullanımlara uygun alanlar eklemek mümkün olacağı gibi bu alanların daha sonra çelik deponun bütününden çıkartılması ya da bu alanlarda bir yer değişikliği yapılması da mümkün olacaktır.

Çelik Konstrüksiyon Depolarda Güvenlik Avantajı

Çelik konstrüksiyon yapılar kullanıcılarına en önemli avantaj olarak güvenliği ve sağlamlığı sunar. Pek çok farklı alandan ürünlerin muhafaza edildiği ya da üretiminin gerçekleştirildiği, bunların yanı sıra içerisinde farklı kullanışlı alanlar da barındırabilen çelik depolar bu güvenlik avantajını kullanıcılarına sağlar. Deponun kullanım amacına yönelik araştırma ve tespitlerin ardından temel olarak zeminin kontrolü sağlanır.

Hem genel bir koruma sağlayan hem de deponun içerisinde bulunacak ürünlere yönelik detaylandırılabilen izolasyon çelik konstrüksiyon depo yapımında gerçekleştirilerek güvenliğin en üst seviyeye çıkarılması amaçlanır. Uzun süreli kullanım ömrü sağlayan çelik konstrüksiyon depolar olası pek çok riske dayanıklı olarak geliştirilir. Bu dayanıklılık ayrıca deponun taleplerine uygun olarak çeşitlendirilecek aşamalarla da normal seviyenin üstüne çıkarılabilir. Çelik konstrüksiyon depolar iş sağlığı ve güvenliği standartlarına, ülkemizin imar standartlarına uygun olarak üretileceği ve kullanılan malzemelerin malzeme standartlarına uyacağı için daha güvenli çalışma ve muhafaza alanları yaratacaktır.

Depolarda Neden Çelik Konstrüksiyon Tercih Edilmelidir?

Çelik konstrüksiyon yapılar olası muadillerine göre pek çok avantaj sağlar. Örneğin diğer taşıyıcı sistem malzemeleri olan ahşap ya da betonla kıyaslandığında çelik konstrüksiyon yapıların çok daha üstün özelliklere sahip olduğunu söylemek mümkündür. Çelik depolar da taşıyıcı malzemesi farklı olan diğer depolara kıyasla daha sağlam ve dayanıklıdır.

Ayrıca depreme karşı yüksek güvenlik sağlayan bu yapılar sayesinde depoda muhafaza edilen ürünler ve depo çalışanları olası bir afetten korunmuş olur. Gerekli izole ve yalıtımları sayesinde yangına büyük ölçüde dayanıklı hale gelen çelik konstrüksiyon depolar bu açıdan da atölye tipi ya da yalnızca muhafaza için kullanılan alanlarda tercih edilmektedir. Uzun ömre sahip çelik konstrüksiyon yapıların depolarda kullanımıyla da içerisindekiler değişse de ana depo yapısının yıllar boyu kullanımı mümkün olmuştur.

Ayrıca yine betonarme gibi muadilleri ile kıyaslandığında kolon gibi alan kaplayan taşıyıcılara ihtiyaç duymayan çelik konstrüksiyon depolar daha büyük alanlar yaratarak arazinin maksimumundan faydalanmaya olanak sağlamaktadır. Çelik konstrüksiyon yapıların pek çok zeminle uyum sağlayabilmesi de depo olarak kullanıldığı takdirde verimsiz arazilerin alanından da yararlanılmasının önünü açacaktır. Çelik konstrüksiyon sistemlerinin güncel standartlarda ve teknolojik imkanlarla yapılması da kaliteyi arttırmakta ve oluşabilecek çeşitli sorunların önüne geçmektedir. Dönüştürülebilir ve taşınabilir bir malzeme oluşuyla da çelik depolar gerektiği takdirde farklı alanlara da nakledilebilir. Bu durum da depo kullanıcıları için herhangi bir mekan değişikliği yaşanması durumunda depo düzeninin değişmemesini ve fazladan bir adapte sürecine gerek duyulmamasını sağlar. Ayrıca ister naklediliyor ister sıfırdan inşa ediliyor olsun, çelik depoların yapımı oldukça hızlı gerçekleşir.

Çelik Konstrüksiyon Depo Fiyatları

Çelik konstrüksiyon depo fiyatları koşullara ve projeye bağlı olarak değişim gösterebilmektedir. Ayrıca çelik konstrüksiyon projelerinin içerisinde ithal malzemeler yer alacağı için güncel kura göre de fiyatta değişiklikler yaşanabilir. Anlaşma yapılacak firmanın faaliyet alanı ile çelik konstrüksiyon deponun kurulmak istediği alan arasında gerçekleşecek olası nakliye işlemleri de fiyatta farklar yaratacaktır.