Çelik Konstrüksiyon Köprü Nedir? Nasıl Yapılır?

Çelik köprülerin yapımında en çok kullanılan materyallerden birisidir. Dayanıklılığı, sağlamlığı ve uzun ömürlü kullanım imkanı ile çelik konstrüksiyon köprü kullanıcılarına pek çok avantaj sunmaktadır.

Çelik Konstrüksiyon Köprüler

Çelik köprülerin tasarlanmasında uzun yıllardır kullanılmaktadır. Çelik konstrüksiyon köprüler bu kapsamda köprünün tüm parçalarının çelikten üretildiği köprülerdir. Bu şekilde tasarlanmalarının nedeni betonarme ya da ahşap gibi çeliğe kıyasla daha dayanıksız malzemeler yerine daha dayanıklı ve sağlam bir köprünün inşa edilmesini sağlamaktır.

Neden Çelik Konstrüksiyon Köprüleri Seçilmeli?

Eğer köprü inşa edecekseniz ve materyali konusunda kararsız kalıyorsanız size neden çelik konstrüksiyon köprüleri seçmeniz gerektiğini açıklayalım.

  • Sağlam ve Dayanıklı Köprüler Üretirsiniz

Çelik köprülerin en büyük özelliği ve tercih edilme sebebi şüphesiz ki son derecede sağlam olmalıdır. Eğer inşa edeceğiniz köprünün çökmemesini, sağlam ve dayanıklı olmasını istiyorsanız çelik konstrüksiyon köprü size bu avantajları sunmaktadır.

  • Bütçe Dostu Fiyatlarla Köprü İnşa Edebilirsiniz

Çelik köprüler her ne kadar pahalı ve bütçenizi aşan bir köprü modeli olarak görülse de aslında oldukça bütçe dostudur. Bütçe dostu olmasını öncelikle maliyetinin ucuz almasından almaktadır. İkinci olarak çelik konstrüksiyon köprülerin malzemeleri ayrıca hazırlanıp sadece montajı için yapıya getirilmektedir ve kurulumdan sonra hemen kullanılabilmektedir. Bu kapsamda köprü inşa edilir edilmez kullanılabilmekte; gereksiz ve uzun işçilik süreci ve ücretinden sizi kurtarmaktadır.

  • Depreme ve Kazalara Karşı Daha Güvenli Köprüler

Çelik köprüler yangın gibi kazalara; deprem, sel gibi doğal afetlere daha dayanıklıdır. Deprem sırasında çelik konstrüksiyon köprü yapısını muhafaza edebilmekte ve böylelikle yıkılma ve göçük riskini ciddi anlamda azaltmaktadır.

  • Köprü Zemini Destekler

Betonarme yapıların aksine çelik konstrüksiyon yapılar ve köprüler zemini destekleyen ve zemine yük bindirmeyen özelliktedir. Böylelikle zemindeki yük dağılımının daha homojen ve az olmasını sağlar. Köprüler araç trafiğinin yaşandığı alanlar olduğundan dayanıklı ve zemini sağlam bir yapı olması köprüyü kullananların tehlikesiz bir şekilde yolculuk yapabilmelerini mümkün kılmaktadır.

Kaliteli ve Dayanıklı Çelik Konstrüksiyon Köprüler Üretiyoruz

Eğer çelik konstrüksiyon köprülere ihtiyaç duyuyorsanız sizlere kaliteli ve 1. sınıf çelikten hayalinizdeki köprüleri inşa ediyoruz. İstediğiniz planların hazırlanması, çelik konstrüksiyon köprülerin imalatı ve bu köprülerin montajını gerçekleştirerek sizlere dört dörtlük bir hizmet sunuyoruz. Güvenilir, kaliteli, 1. sınıf iş yapan, profesyonel bir çelik imalat firmasıyla çalışmak istiyorsanız bir telefon uzağınızdayız!

Çelik Konstrüksiyon Köprülerin Fiyatları

Sizlere sunduğumuz çelik konstrüksiyon köprü fiyatları seçtiğiniz köprü modeli, köprünün yüksekliği ve eni gibi faktörlere göre değişim göstermektedir. Bizimle iletişim kanallarımız vasıtasıyla iletişime geçebilir ve verdiğiniz bilgiler dahilinde size net bir fiyat teklifi vermemizi sağlayabilirsiniz. Avantajlı ve kampanyalı köprü fiyatlarımız ile hayalinizdeki köprüyü bütçenizi yormayan fiyatlar ile yaptırma şansını yakalayabilirsiniz!