Çelik Binaların Enerji Maliyetleri Nasıl Düşürülür?

Çelik yapı binalar modern bir seçim haline geldi ve yeni fabrikalar inşa eden çoğu işletme sahibi çelik yapı binaları tercih etmektedir. Tabi ki, yeni yapının enerji verimliliğini arttıracağını ve enerji maliyetlerinden tasarruf sağlayacağını umuyorlar. Burada çelik binaların enerji maliyetini düşürmek için birkaç fikir sunacağız.

Isı yalıtımı çelik binaların enerji maliyetini düşürür.

En iyi bina zarfını inşa etmek için çeşitli enerji tasarrufu teknolojileri kullanılır. Binanın ısı yalıtım performansını ve hava geçirmezliğini en üst düzeye çıkarın ve binanın ısıtma ve soğutma gereksinimlerini en aza indirin. Çelik yapı binalarınız için uygun ısı yalıtım malzemeleri seçmek, kışın ısınma, yazın serinlik etkisini sağlayabilir, bu da ısıtma ve soğutma sisteminiz üzerindeki baskıyı azaltacak ve binanın enerji tüketimini azaltacaktır. Çelik binaların enerji maliyetini düşürmek için temel ve en önemli strateji budur. Sıcaklık çok yüksekse, tesisin içini soğutmak için negatif basınçlı fanlar, soğutma suyu perdeleri ve süper büyük tavan vantilatörleri kullanılabilir.

Aydınlatma ve Havalandırma

Doğal havalandırma, doğal aydınlatma, güneş radyasyonu ısısı gibi çeşitli pasif bina yöntemleri ve mümkün olduğunca konforlu bir iç mekan termal ve nemli ortam ve aydınlatma ortamı elde etmek için, aktif mekanik ısıtma kullanımını en aza indirmek veya ortadan kaldırmak için soğutma sistemleri kullanılabilir. Alanı ve pencere sayısını orta derecede arttırabilir ve aydınlatma enerjisinden tasarruf sağlayabilirsiniz. Yüksek ısı ve duman açısından zengin ürünler üretiyorsanız, duman egzozu ve ısı dağıtımı elde etmek için en iyisi havalandırma ve duman tipi tavan pencerelerini özelleştirmektir.

Çatı rengi çelik binaların enerji maliyetinden tasarruf sağlar.

Isıtma ve soğutma kayıplarının çoğu çelik binanın çatısından kaynaklanmaktadır. Çatı kaplamaları, binanın iklimine bağlı olarak birçok yönden enerji tasarrufuna yardımcı olabilir. İkliminiz daha soğuksa, koyu renkli kaplama daha fazla güneş ısısını emecektir. Sıcak bir iklimde bulunuyorsanız, açık renkli kaplama güneş ışığını yansıtabilir ve böylece soğutma maliyetlerinden tasarruf sağlar.

Enerji Tüketimi Değerlendirmesi

Tesisin çeşitli destek tesislerinin normal çalışma seviyesinde olup olmadığını düzenli olarak kontrol etmek gerekir. Hasar görmüşse zamanında değiştirme, yalnızca güvenliği sağlamakla kalmaz, aynı zamanda enerji tüketimini de azaltır. Örneğin, kapıların ve pencerelerin normal şekilde kapatılıp kapatılmayacağı, vantilatörlerin anormal çalışıp çalışmadığı vb. Ayrıca bir değerlendirme yapmak için profesyonel bir enerji değerlendirme ekibini davet edebilirsiniz. Biraz paraya mal olsa da, enerji tasarrufu maliyetlerinizi uzun vadede binlerce lira azaltabilir.